Ke stažení:

Poptejte Markýzy


Souhlasím s uložením a používáním poskytnutých osobních informací pouze pro účely zpětného kontaktu. Uložená data nebudou sdílena ani odesílána třetím stranám.

Markýzy

Ottův slovník naučný nám o markýzách říká: „kryt, ochranná stříška před domy, na nádražích. Aby nebránila přístupu světla, bývá skleněná, ale též plátěná. Ze stanoviska uměleckého působí zhusta rušivě na vzhled průčelí.“

V dnešní době má téměř každý byt i rodinný dům terasu, balkon. Většina restaurací má zahrádku nebo venkovní prostor pro hosty. Markýza se tak stala neodmyslitelnou součástí nemovitosti a téměř nutností.

Markýza Vás má tedy ochránit především proti slunci a proti lehkému dešti. V případě že není potřeba, neměla by na fasádě působit rušivým dojmem (jak pravdivě uvádí Ottův slovník naučný).

Rozměr a umístění markýzy

Udává se ve formátu šířka x výsun. Nezbytná pro správné určení rozměru je znalost pohybu slunce po obloze nejen přes den ale i v průběhu roku. Jak velký prostor chceme zastínit, kolik lidí bude pod markýzou sedět? Nezapomeneme zohlednit montážní výšku a sklon markýzy. Vypadá to složitě, ale není :o)

Markýzy dodáváme a instalujeme na míru, nemáme skladem žádné typizované rozměry. Šířka je možná s přesností na milimetr a výsun je možné volit po 0,5 m, proto je opravdu na místě se pořádně zamyslet.

Máme k dispozici markýzový simulátor, ten nám (Vám) přesně ukáže polohu stínu, který markýza vytvoří a to nejen 365 dní v roce ale i hodinu po hodině…

Velmi vhodným a účinným doplňkem (dobré brát v potaz při promýšlení rozměru markýzy) našich markýz je spouštěcí volán. V předním profilu markýzy je ukryta hřídel s navinutou látkou. Pokud je slunce nízko, nebo je potřeba zajistit soukromí, volán je možné spustit kolmo dolů…až na zem!

Pokud je prostor pro zastínění úzký, jinak řečeno potřebujete menší šířku a větší výsun, nezoufejte. V nabídce máme i markýzu s technologií překřížených ramen. Například zvládneme výsun 4000 mm s šířkou pouze 2760 mm!!!

Kotvení markýzy

Na stěnu, na strop, na krokve, na stojan…. Montážní podklad musí být dostatečně pevný. Na markýzu působí dynamické zatížení v podobě větrných poryvů a opilců. Kvalitní montáž a použitý spojovací materiál je nutnost. Kotvení na zateplenou nemovitost je možné do tloušťky zateplení 220 mm. Používáme termoizolační distanční podložky pod konzole markýz, nevzniká tak tepelný most. Způsob kotvení je vždy řešen v předstihu při zaměření. Používáme závitové tyče, chemické kotvy, ocelové fundamenty vlastní výroby a již zmíněné termoizolační distanční podložky.

Ovládání/pohon

Nejméně náročné na pořízení je ovládání odnímatelnou klikou. Hřídel markýzy je na kraji osazena převodovkou s okem. Klikou točíte, markýza se vysouvá a zastavíte v libovolné pozici. Tímto způsobem je možné ovládat i spouštěcí volán v předním profilu, o kterém byla řeč výše.

Markýza na solární pohon – ano, je to tak. V nabídce máme motor pro markýzy se solárním napájením. Motor má dostatečnou sílu (35Nm) i na větší rozměr markýzy. Solární článek má rozměr 242 x 215 mm, může být umístěn u markýzy nebo až ve vzdálenosti 10 m od markýzy. Součástí solárního kompletu je tedy: motor, solární článek, přijímač, dálkové ovládání, větrný senzor a kabeláž.

Markýza může být osazena i klasickým trubkovým motorem s nastavením koncových poloh. Ovládání je možné venkovním nebo vnitřním tlačítkem, klíčovým spínačem, dálkovým ovládáním, nebo můžete použít mobilní telefon/tablet ( iOS, Android)

Materiál

Nosné profily markýz jsou ze silnostěnných ocelových profilů, konzole, ramena a přední profily z extrudovaného hliníku, krytky a bočnice z tvrzeného plastu odolného UV. Hliníkové komponenty jsou opatřeny vypalovaným lakem v odstínech RAL, strukturovaných barvách. Lze lakovat i individuální barvou.

Látky

Akrylové textilie s impregnací založenou na nanotechnologii. Ochrana proti růstu bakterií a plísním. Veškeré švy a lemy jsou šity teflonovou nití. Barveny jsou textilie ve hmotě.

Markýzy:

 • Výsuvné, bez krytu nebo stříšky
 • Kazetové, s celo uzavřeným kompaktním boxem
 • Velkoplošné markýzy pro HoReCa
 • Boční markýzy
 • Markýzy s padacím ramenem

Doplňky k markýzám:

 • Dálkové ovládání
 • Ovládání telefonem/tabletem
 • Solární pohon
 • Spouštěcí volán (na kliku, tlačítko, dálkové ovládání)
 • Větrné čidlo
 • LED osvětlení
 • Infra topení
 • Potisk
 • Terasový stojan
 • Kotvení na krokve

POKUD MÁTE ZÁJEM O BLIŽŠÍ TECHNICKÉ INFO POPŘÍPADĚ ROZMĚRY A VÝKRESY, VOLEJTE +420 773 537 333 NEBO VYUŽIJTE POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ