Rolety mohou sloužit i jako bezpečnostní prvek

Zamezit krádeži chce dnes každý. Jakou funkci mohu mít rolety a co od nich můžete očekávat?

Předokení rolety (9)Hlavním účelem, pro který si rolety pořizujeme je zastínění interiérů a ve večerních hodinách také zamezení pohledů cizím lidem do našeho soukromí. Od rolet můžete ale očekávat mnohem víc. Jejich funkcí může být i ochrana vašeho majetku.

Předokenní rolety brání průniku slunci i zlodějům

Pokud přemýšlíte nad tím, proč investovat do předokenních rolet, důvodů, které mluví v jejich prospěch je hned několik. Samozřejmostí je ochrana před slunečními paprsky a zajištění soukromí. Mimoto ale instalací předokenních rolet zlepšíte termoizolaci. Posledním plusem je rovněž zvýšení bezpečnosti. Rolety zamezí nebo přinejmenším ztíží zlodějům jejich plán vykrást vaši domácnost nebo kancelář.

Bezpečnostní rolety mají jasnou funkci – ochranu majetku

Už podle názvu je jasné, za jakým účelem si lidé bezpečnostní rolety pořizují. Při montáži se stávají rolety součástí zabezpečení domů, bytů, chat, hotelů i kanceláří a jejich velkou výhodou je možnost napojení ke stávajícímu elektronickému zabezpečení. Pro to, aby mohly být uznány jako bezpečnostní, musejí úspěšně projít testem v akreditované zkušebně a mít certifikaci dle DIN EN 1627. Dále se rozdělují do čtyř tříd podle rychlosti, jakou je možné je překonat.

Bezpecnostni - rolety - 01 Bezpecnostni - rolety - 02

Rolety, které u nás najdete splňují uvedené normy a mají certifikáty ve všech bezpečnostních třídách. Pancíř rolet je tvořen jednotlivými lamelami z extrudovaného hliníku, které mohou být vyplněny pěnou. Váha pancíře je pro ruční manipulaci příliš vysoká, a proto je pro ovládání bezpečnostních rolet zapotřebí trubkových motorů s lokálním nebo centrálním tlačítkem.

Samotné rolety mohou být opatřeny vodícími lištami opatřenými zajištěním proti vytržení a demontáži. Pancíř může být dále zajištěn proti nadzvednutí nebo páčení. Na bočním vedení pak najdete masivní vodící lišty chráněné proti vytržení a vyšroubování. Výrobci myslí i na bezpečnost, a proto jsou rolety opatřeny také zajištěním proti samovolnému odvinutí.

Předokenní i bezpečnostní rolety najdete v naší nabídce. Pokud si nevíte rady s výběrem, obraťte se na nás.

Fotogalerie

Předokení rolety (9) Bezpecnostni - rolety - 01 Bezpecnostni - rolety - 02
Další články:

POPTÁVKA SLUŽEB / DOTAZ

Corradi Alaris Warema Neher
Mapa